Google AdWords


 

Adwords Eestis

Klikipõhised reklaamid (Adwords ja Adsense reklaamid) leiad otsingumootorist, kui hangid mõne märksõna järgi infot, otsid mõnd toodet või teenust.

Need ilmuvad lisaks orgaanilistele (tasuta) tulemustele otsingumootori esilehel. Hea positsioon otsingumootori esilehel on üks mitmest väga heast argumendist, miks neid reklaame aina rohkem soovitakse.

Kui iseendki kõrvalt korraks analüüsid, siis esilehest edasi liikumise asemel sisestad aga aina enam uusi märksõnu. Kui Sina nii ei tee, kuulud nende üksikute (alla 10%) hulka, kes edasi liiguvad). Ülejäänud  90 ja enama %. otsijate tähelepanu ja esilehe positsiooni eest antakse palju.

Teiseks klikipõhise reklaami eeliseks on tasu vaid kliki eest. Jahh, uue sajandi reklaami eest ei pea kohe maksma kui see otsija silme ette satub. Sellest ka nende nimi – klikipõhised reklaamid (ingliskeeles PPC ehk pay per cklick reklaamid).

Nagu juba aru said, siis on võtmeteguriga märksõnade analüüs ja seadistamine, et reklaam ilmuks õigel ajal ja õigete silmapaaride ees.

Neid reklaame saab taustateadmiste korral väga hästi seadistada – valida sobivat piirkonda, määratleda sihtgruppi suhteliselt täpselt jpm. Mida parem sihtimine, seda väiksem eelarve ja sealjuures parem tulemuslikkus.

Hea seadistusega reklaamid on tellijatele ühed tulusamad – päringute, kodulehekülastuste ja ka ettevõtte jaoks kõige pühama eesmärgi – müügi osas

Oma töös oleme märganud ka küsimusi, kas klikid tehakse ikka päris huviliste poolt või annab tulemusi manipuleerida? Ega äkki keegi asu hommikul reklaamiklikkija ametipostile või pluginameistrina programmi tootma, mis enda eest kiirelt reklaamieelarve täis klikiks?

Maailmas on niisuguseid näiteid, seega 100% välistatud see ei ole. Suurtel turgudel, verises konkurentsis on esinenud konkurentide poolt sabotaazi. Kuid ka seal on pettuste osakaal marginaalne (alla 10% kõigist klikkidest maailmas).

Goolgle on oma maine säilitamiseks alatud võtted ammu juba erilise tähelepanu alla võtnud ja sisse seadnud süsteemi ja muljetavaldava meeskonna tegelema tühiste klikkide ennetamise ja analüüsiga. Nende väljatöötatud efektiivsed filtrid blokeerivad suure osa niisugustest klikkidest enne, kui need ettevõtte reklaamiaruandlust mõjutama pääsevad. Lisaks toimub pidev käsitsi reklaamiklikkide analüüs AdSense võrgustiku saitidel, kuid ka Google jt. võrgustike saitidel. Tegevusi on veelgi.

Ettevõtete otsingureklaame igapäevaselt hallates, monitoorides ja analüüsides näeme siiski vastupidiseid tulemusi, ehk igati häid reaalseid tulemusi ettevõtete heaks. Ka kinnitab ettevõtete tagasiside reklaamide toimivust.

Kui kampaaniaid regulaarselt analüüsitakse ja need on asjatundlikult üles seatud, siis ei tasuks muretseda. Pigem peaks ettevaatlikuks muutuma, kui keegi sellele viidates oma teenuseid pähe määrida soovib.

Kuidas me AdWords reklaamikampaaniat teeme, loe Google Adwords. Kui sul on küsimusi, siis vastame neile.

Tunneme Googlet ja selle võimalusi väga hästi, sest saime nende koostööpartneriteks üle 8 aasta tagasi, ühena esimestena Eestis.

Kui vajad abi siis küsi, kohe. Selle eest ei saa arvet vastu.

Rene-Rainer Pruuden

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City