10 põhjust miks ettevõttest rääkida


 

Koduleht on peamine ja kõige tähtsam koht, kust ammutada ettevõtte kohta infot. 

Mida rohkem on kodulehel huvilise jaoks väärtuslikku infot, seda kauem veedab ta kodulehel aega, seda rohkem huvitub ta ka toodetest (või teenustest).

Signaalid, mis koduleht lugejale annab, kanduvad toodetele ja teenustele.

Jaga kõike parimat, millega ettevõte kokku puutub, nii lood parimaid emotsioone. Need mõjuvad positiivselt ka toodetele ja teenustele.

Niisuguste ettevõtete toodete ja teenuste vastu tuntakse rohkem huvi kui tundmatute.

See kiusatus, kui saad mõne positiivse emotsioonisüsti, ja tahaks seepeale midagi infoallikast osta, et veenduda, kas toode või teenus sama emotsiooni pakub, on kerge tekkima (loe: seda emotsiooni ei ole väga raske tekitada).

Blogimisega saad aidata ja toetada huvilisi otsuste ja valikute tegemisel. 

Vähestele piisab toodet ostes vaid selle kirjeldusest (ja tehnilistest andmetest). Aina enamad hangivad lisainfot – objektiivseid ja häid nõuandeid, taustainfot jm., uuritakse ka ettevõtte kohta. Üks tarbijatüüp näiteks võtab otsuse eel arvesse ka ettevõtte väärtusi ja seda kas need haakuvad tema omadega, ütlevad tarbijauuringud.

Kogemuste ja nõuannete jagamine näitab Sind oma ala eksperdina.

Alati leidub huvilisi, kes infot otsivad ja vajavad. Nende silmis tõuseb Sinu ettevõtte usaldusväärsus. Pole vist tarvis spekuleerida, kelle kasuks suurema tõenäosusega ostuotsus tehakse, kui kahe ettevõtte tooted on samaväärsed, aga üks ettevõte on lisaväärtusena ka avatud ning pakub tuge ja nõu.

Kui ettevõte ei räägi endast ise, teevad seda teised.

Et nad räägivad Sinu parimatest väärtustest ja kogemustest on vist liigne lootus. Kirjutamine on hea mulje ja maine kujundamise parimaks tööriistaks. Tagasihoidlikkus on voorus, selles kontekstis ei tööta.

Kirjutamine parandab nähtavust ja leitavust internetis.

Kodulehti, kuhu pidevalt haaravat sisu lisandub, külastavad huvilised tihedamini. Niisuguseid hindab Google olulisemateks ja premeerib paremate orgaaniliste (ehk tasuta) positsioonidega. Hästi blogides vähendad seega internetis nähtavusele ja leitavusele tehtud reaalseid rahalisi kulutusi.

Kodulehel oluliste märksõnade kasutusele võtmine parandab veelgi orgaanilist positsiooni otsingumootoris. 

Sinu valdkonna märksõnu, mida inimesed otsingumootorisse sisestavad, aitab tuvastada Google Analytics, programm on suhteliselt loogiline ja ei ole aja raiskamine (ära nende sõnadega aga liialda).

Blogimine on usaldusväärsem kui klassikaline ostetud reklaam.

Kui kogu sisu, mida lood lähtub kliendikasust – annab nõu, laiendab silmaringi, lahendab mõne probleemi, osutub see tulemuslikumaks kui klassikaline ostetud reklaam.

Ettevõtte ja tegevuse tutvustamine internetis toob kindlasti juurde tähelepanu.

Kuid see nõuab kannatlikkust – üksikud artiklid või uudised ei too nähtavaid tulemusi. Infokogumi väärtus kasvab, mida mahukamaks ja mitmekülgsemaks see saab.

Vii end põgusalt kurssi sisuturundusega (lihtsalt googelda ja loe) ja sa märkad, et veidi suurejoonelise nime taga ei ole keerulist raketiteadust.

Ja nüüd kohe-kohe konkurente läbi töötama (ning parimaid näiteid Sinu valdkonnas). Sealt ammutad kindlasti eristumiseks kasulikke ideid.

Kui Sul pole mahti selle üle juurelda, millest kirjutada ja millest mitte, siis küsi abi, meil on ideid!

Vaata kõiki uudiseid