6 põhjust, miks Sa peaksid kohe oma e-poe jaoks uudiseid kirjutama


 

Seda postitust kirjutades eeldame, et Sinu e-poe eesmärk on teenida käivet. Kui see on nii, siis loe kindlasti edasi!

turundus9

Üks levinuimaid väärarusaamasid, mida oma töös kohtan, on – teeme e-poe valmis ja kliendid kohe tulevad. Siinkohal pean mulli suure pauguga lõhki lööma. Kahjuks ei tule. Selleks, et oma e-poodi ka inimesi ostlema kutsuda, tuleb teha turundust. Ja mitte üks või kaks korda, vaid regulaarselt ja sihipäraselt.

Ja selles postituses toome välja 6 VÄGA HEAD põhjust, miks ka Sina oma e-poes uudiseid peaksid kirjutama.

Aga! Siin on üks suur aga – turundus ei tähenda tingimata suuri eelarveid ja tihtipeale jääbki üks väga hea liikluse allikas üldse kahe silma vahele. Selleks on e-poe uudised ehk blogi.

Tegelikult on veebitekstidel küll omad reeglid ja romaane siin tegelikult ei loeta. Kuid toodetest rääkimiseks, jutustamiseks ja nende tutvustamiseks on võimalusi väga palju.  Esimene ja kõige tähtsam koht kodulehel on toodete ja/või teenuste rubriik ja see PEAB filigraanselt ära kasutatud olema.  Puuri  läbi täie tõsidusega ka konkurentide kodulehed.

turundus9

1. SEO optimeerimine – uudised aitavad sind Googles paremini nähtavaks teha
Kes meist ei tahaks, et meie koduleht oleks Google esilehel! Me teame, et see on hea ja vajalik, aga me ei tea, kuidas sinna pääseda. Ja tihtipeale ei pääsegi, eriti kui tegemist on värskelt loodud või optimeerimata e-poega. Samuti on e-poodidel nende hinnaliste positsioonide saavutamine erinevatel tehnilistel põhjustel veel eriti keeruline.

Täna on Google ise öelnud, et nende eesmärk on otsingumootori kasutajale parimat kogemust pakkuda ja parimaid vasteid kuvada. Mõnelauseline tootetutvustus ei ole nende silmis parim vaste. Siin tulebki appi blogiuudis. Miks? Sest uudises on teksti maht suurem ja mahukama teksti kontekstist saavad algoritmid palju paremini aru. Samuti eeldatakse, et mahukamas tekstis on rohkem lugeja jaoks vajalikku infot. Ja nii annabki Google sisukatele postitustele paremad positsioonid.
Mis see Sinu jaoks tähendab – parem nähtavus tähendab loomulikult rohkem külastajaid e-poes.

Vihje: Google robotid indekseerivad kodulehti regulaarselt. Kui annad neile paar korda kuus blogiuudise näol uut sisu, loetakse e-pood aktiivseks ning seda eelistatakse lehtedele, mille sisu ei uuene. Seega, kirjuta vähemalt 2 uudist iga kuu!

2. See võimaldab sul detailsemalt oma toodet/teenust tutvustada
Võta seda kui sisuturundust – tutvusta oma toodet/teenust põhjalikult, lisa kaunilt visuaalseid pilte, loo suhe oma lehe külastajaga ning jaga neile nippe ja näiteid. Googles on miljardeid päringuid ja inimesed tulevad sinna eesmärgiga saada infot. Anna seda neile ja nad eelistavad Sinu lehel ostlemist teistele lehtedele, millel sisu ei ole.

Vihje: Uudis peab olema reaalselt inimesele kasulik, mitte selgelt müügi eesmärgil kirjutatud. Lõimi toode teksti sobivas kohas või lisa see teksti lõppu. Nii jääb inimesele hea tunne, et ta on tõepoolest endale midagi kasulikku leidnud.

3. Uudispostitust saad kasutada osana kodulehe turundusest
On see siis tasu eest soetatud sisuturunduspind või oma sotsiaalmeediakanalites jagatud postitus – kui korra uudis on valmis kirjutatud on selle jagamine ja kasutamine oma brändi ning toodete tarbeks juba hulka lihtsam. Samuti võimaldab see sul teostada tegevusi, milleks muidu võibolla võimalust ei tekiks – näiteks hoida oma sotsiaalmeedia kanaleid aktiivsena.

Vihje: Kui kirjutad veel ekstrahea uudise ja saad ka mõned mõjutajad või partnerid seda oma veebis jagama, tekib Sinu e-poodi nn. sissetulevaid linke. See on küll mõne järgmise postituse teema, aga lühidalt – palju sissetulevaid linke on väga hea SEO ja orgaanilise nähtavuse jaoks.

4. Uudispostitustega saad jagada kliendikogemusi ja suurendada oma e-poe usaldusväärsust!
Üks levinuimaid otsinguid mida märksõnaanalüüside käigus näen, on „XXX product review“. Enne ostu sooritamist soovivad inimesed olla kindlad, et toode, mida nad osta plaanivad, on hea. Ja kuidas muidu seda teada saada, kui uurida teiste inimeste arvamusi.
E-poe blogi saab kasutada selliste kogemuste jagamiseks formaadis, mis ka Google robotitele meeldib. Eelnevalt juba tõin välja aspekti – mida lühem tekst, seda väiksem tõenäosus Google esilehele pääsemiseks. Seega paar rida arvustust toote juures on küll tore, kuid täismahus blogipostitus on kordades kasulikum.

Vihje: Palu mõnel oma väga heal kliendil postitus kirjutada, lisades sinna oma sõnadega infot, miks ta just selle toote valis ja mis muljed selle kasutamisest jäid. Soovituslik pikkus vähemalt pool A4 lehekülge.

5. Võimaldab lahendada kliendi probleeme
Internetikasutajaid on erinevaid. Mõni teeb e-poes ostu viie minutiga, teisel läheb pool tundi aega vaid selleks, et toode üles leida. Rääkimata toodetest, mille puhul on vaja lisategevusi, nagu kokku komplekteerimine või muud sarnane mis keskmise inimese jaoks võib raketiteadus tunduda.
Uudispostitust saab väga edukalt kasutada lisaks tekstile ka videojuhendite jagamiseks. Tee oma kliendi elu lihtsamaks ja näita talle, kuidas riiul kokku panna või kuidas embleem rõiva peale triikida.
Sinule on see kasulik, sest kliendid usaldavad su e-poodi rohkem – Sa pakud neile lisaväärtust, mida teised ei paku. Ja lisaks teed Sa nende elu lihtsamaks. See on üks asi, mida internet meie heaks teinud on. Igale probleemile on paari kliki kaugusel lahendus. Ja miks mitte seda lahendust pakkuda oma e-poe postituses koos mõne lisamüügivõimalusega (võimalusel lisa sobivaid tooteid videosse või postitusse).

Vihje: Kuula oma kliente! Kõige parem viis selliste postituste jaoks sisu leidmiseks on klienditoele tulevad päringud. Kui ühetaolisi päringuid tuleb mitmeid, ongi idee posituseks olemas.

turundus9

6. Blogi pidamine on soodne ent multifunktsionaalne ja efektiivne
Olenemata sellest, milline on Su turunduseelarve, on Sinu oma blogi jaoks tehtud postitus üks parimaid tegevusi mida regulaarselt teha. Tuleb vaid leida teemad ja võtta aeg, et postitus valmis kirjutada ning seejärel valida, kus ja kuidas seda veel kasutada saab.
Kui postitus on hästi kirjutatud, selle sisu on lugejale oluline ja teostatud on otsingumootoritele optimeerimine, on sellest kasu. Ühelt poolt oled sa oma klientide jaoks olemas ja jagad kasulikku infot. See aitab luua usaldusväärsust ja muuta kliendid lojaalseteks. Lisaks on Google robotitel järjest uut materjali ja uusi sisulehti, mida indekseerida – see tähendab e-poe jaoks lisaliiklust orgaanilistest otsingutulemustest. Ja lisaliiklus tähendab potentsiaalselt rohkem oste.

Aga mida teha, kui kirjasulg kohe üldse käes ei püsi ja mõtted paberile sellisel kujul ei jõua, nagu ise tahaks? Või pidevalt tekstide kirjutamiseks lihtsalt napib aega? Võta appi copywriter! Copywriter on inimene, kes aitab valmis kirjutada just Sinu e-poe jaoks sobivad postitused mängleva kergusega. Copywriter on laia silmaringiga ning vajadusel leiab viisi koostöös Sinuga valmis kirjutada ka kõige tehnilisemate toodete/teenuste jaoks tekstid selliselt, et spetsiifilised terminid on korrektselt kasutatud ja postitusest õhkub professionaalsust.

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: karin@turundus.eu     Tule külla: Pärnu mnt 160G  

Vaata kõiki uudiseid