HEA KODULEHE TEGEMINE – MILLINE ON SINU PANUS?


 

kodulehe-loomine
Hea kodulehe valmistamiseks ei piisa vaid teenusepakkuja väljavalimisest ja talle ülesannete kätte jagamisest. Kui tahad, et koduleht oleks sama hea kui Su toode või teenus, siis Sinu kui tellija roll on samuti tähtis.

Parimatel kodulehtedel, mida külastanud oled, on järgnev kindlasti väga hästi läbi mõeldud:

TEGEVUSVALDKOND Sõnasta oma toote või teenuse eriline omadus (USB – unikaalne müügiargument). Koolitajad ja turundajad soovitavad koostada ühe lause, mis selgitaks toote või teenuse lahti täiesti võihvõõrale võimalikult hästi, lihtsalt ja selgelt. Sa võiksid seda unepealt teada ja aeg-ajalt lihvida. Mida Sa arvad, kumb ütleb lugejale rohkem, kas teenused või pesumaja teenused? Seega ära unusta kasutada olulisi märksõnu. Tegevusvaldkond peab selguma kodulehele saabudes ka võhivõõrale, kohe. Iga sekund või murdosa loeb, nagu tippspordis.

SIHTGRUPP Kellele koduleht on suunatud, keda kõnetad, kelle tähelepanu püüad. Kõigile ühtmoodi läheneda ei ole võimalik. Grupeeri kliente ühiste tunnuste alusel. Mõtle, missugused on nende probleemid Sinu toote ja teenusega seoses ja kuidas neid lahendanud olete. Kõik olulised faktid kliendi kohta võiks välja tuua. Ka võiks sõnastada ideaalse kliendi profiili. Sellest lähtuvalt on lihtsam luua disaini ja sõnumeid, mis teda kõnetaks. Hiljem ka end tema liikumistrajektoorile sättida, sest kui sa teda ei tunne, siis kuidas saaksid teada, kus ta liigub.

NAVIGATSIOON Liiklemine kodulehel peaks olema lihtne, loogiline ja etteaimatav. Kolm klikki olulise infoni jõudmiseks võiks olla optimaalne, on hinnanud spetsialistid. Grupeeri tooted või teenused võimalikult lihtsaks, mitte liiga pika loeteluna.

KODULEHE TEGIJA VALIK Selleks, et leida sobiv kodulehe valmistaja peab eelnevalt selge olema, kas vajad unikaalset (CUSTOM) lahendust, või sobib Sulle valmiskujundusel koduleht (nende hinnavahe on märkimisväärne). Kui vajad erilahendust, peaks teenusepakkujal olema nii disaineri kui programmeerija võimekus. Lisaks portfoolios unikaalsete kodulehtede galerii, kus mitmed Sulle meeldivad. Kas leiad tellija kodulehelt selle kohta infot? Kui ei, liigu edasi.

Aga ei disainer ega programmeerija tea (suure tõenäosusega) kõiki viimase hetke turundamise trende. Kui Sul on kindel soov oma toodete või teenustega turuliidreid püüda, siis peaks kodulehe tegemine käima tihedas koostöös e–turundusega: Kohe algusest peale valmima sihtgrupile mõeldes ja tema vajadustest lähtuvalt. Olema optimeeritud müügile/tähelepanu saamisele (või mõnele teisele eesmärgile, mille oled püstitanud). Sisu lähtuma kõiki märksõnu (mida otsingumootoris googeldatakse) arvesse võttes ja maksimaalset väärtust ja kliendikasu loov.

Hea kui teenusepakkujal oleks SEO ja Google pädevus. Seega suure tõenäosusega teeb hea kodulehe ka turundust tundev tiim. Kui Sul tekkis küsimusi, siis vastan neile meeleldi. Mitmeid nõuandeid leiad ka siit: Kuidas käib müügile orienteeritud e-poe tegemine?”. Kõik küsimused on teretulnud kodulehe loomine Rene-Rainer Pruuden

kodulehe-valmislahendused

Vaata kõiki uudiseid