Mida teha, et Sinu tooteid nähtaks enne konkurente?


 

turundus1

 

Mis on need kõige õigemad tegevused internetis? Mida teised küll teevad, et ikka enne meid oma pakkumistega esinevad?  Lisaks veel miljon küsimust, kuidas oma toodetele ja teenustele teenitud tähelepanu saada toodavad meeltesse pidevalt ärevust juurde.

Kaspole nii?

Ja hoolimata sellest, et taskutelefonid haaravad kõigi pilgud iga natukese aja tagant, saab siin kõik aina vähem tähelepanu. Inimaju jookseks lihtsalt kokku, kui kõigesse süvenema peaks. Ja nii paitatakse ekraani aina hoogsamalt ja sellist tähelepanu, kui me ettevõttena omale tahaks krahmata, saavad vähesed ja üsna tõsise panustamise tulemusena.

Õnneks loob internetis veidigi korda  otsingumootor.

 

Adwords-reklaamid-Turundus.eu

 

Miks on just otsingumootoris kasulik olla kohe leitav ja nähtav?

Märksõnade otsingumootorisse tippimine selekteerib silme ette hetkel huvitava ja vajaliku info. Ka ei jäta täna vist keegi enam enne ostu tegemist googeldamataäkki-kusagilt-mujalt-saab parema-pakkumise hirmus?

Nii on lugeja avatud vastu võtma ka Sinu poolt pakutavat infot ja tooteid kui koduleht köidab, on piisavalt sisukas ja mis peamine – on esilehel!

Miks otsingumootoris on kasulik nähtav olla, ei vaja vist rohkem põhjendamist.

AdWords reklaamid ja SEO aitavad sind märgata

Mõlemad on seotud otsingumootoritega ja aitavad ettevõtte kodulehe siin esimeste hulka juhul, kui keegi märksõna sisestab. Ehk mõlemad näitavad sinu kodulehte või pakkumist vaid huvilistele, erinevalt klassikalistest reklaamidest.

 

turundus6

AdWords relkaam (esimesed vastused, rohelise lisanupuga – Reklaam).

 

SEO ehk optimeerimine toob ettevõtte esilehele

Asjatundlik optimeerimine toob ettevõtte otsingumootoris esilehele, kohe reklaamide järele. Aga see sõltub ka konkurentide panusest optimeerimisele (kes rohkem tegeleb, see eespool asub, lihtne ju?).  Kulu on ühekordne (aga optimeerimist tuleks mõne aja pärast uuendada).

Optimeerimisega seondub veel hulk lisategevusi, mis omakorda kulusid võivad nõuda (näiteks blogimine, uudiste avaldamine, tootekirjelduste arendamine ja märksõnade analüüs). Paljut sellest suudad huvi ja süvenemise korral teha ka ise.

 

Adwords reklaam garanteerib parima koha otsingumootoris – esimeste hulgas otse huvilise silmade ees!

Aga nõuab püsikulu, lisaks haldurit ja asjatundlikku seadistamist. Ise seadistatult on kulud reklaamile oluliselt suuremad.

 

AdWords-reklaamid-turundusOÜ

 

Mida võtta, mida jätta?

  1. Igal, ka väike-ettevõttel võiks olla tehtud kodulehe optimeerimine (niisugune, mis ka konkurentide ja märksõnade analüüsi sisaldab).
  2. Teiseks oluliseks teoks 2018 aastal väike-ettevõtte jaoks võiks saada asjalik blogimine. Selle abil saad ja lood unikaalseid kliendisuhteid ja võid saada tähelepanu parimal moel.

Blogida suudab hea tahtmise korral igaüks. Plussiks lõpmatuseni püsivad postitused, mille juurde aeg-ajalt ikka jõutakse ja mis iseseisvalt külastajaid kodulehele toovad.

Üks parimatest blogimise näidetest ettevõtte ja toodete heaks asub meie arvates  siin: oot-oot.

OOT-OOT STUUDIO NOVELLIKOGU

 

Kohvi kõrvale vahelduseks veel üks supernäidis blogimisest asub siin: paljasporgand.ee. Vaata ja imesta, kuidas autor pea kõik postitused üliedukalt tootereklaamideks pöörab.

paljasporgand

Foto: paljasporgand.ee

 

3. Katseta Adwords reklaame 

…kui sa pole seda veel teinud. Neid ei pea suure rahakotiga püsivalt tellima. Vali parim aeg.

Näiteks võib  aiamööblile kevadel ja trenniriietele jaanuaris kampaania seada (rohkem tähelepanu annab siin ka ajakohane sõnum, näiteks:  Kraba trenniriided siit ja suvel rannas kõik pilgud!  Kas kõnetas?).

Kokkuvõtteks on päevselge see, et digiturundusele kulutatu ei ole kaugelt mitte maha visatud. Ka statistika kinnitab digireklaamidele  panustamise jätkuvat kasvu (2016 aastal panustati  digireklaamidele teletelereklaamide järel enim).

 

turundus8

Allikas

Kuna statistika ei hõlma ei Adwordsile ega FB reklaamidele tehtud kulusid, siis reklaamiagentuurid hindavad, et internetireklaamidele panustatakse päriselt siiski kõige rohkem raha.

Meie soovitus Sulle: asu tegutsema! Ja kui Sa abi vajad, siis oleme Sinu jaoks endiselt olemas.

Vaata kõiki uudiseid