Kodulehe kujundamise trendid 2021


 

Trendid ei ole ainult moedisainis ja sisekujunduses, vaid ka veebidisainis. Hoiame ennast igapäevaselt kursis erialaste uudistega, et olla konkurentidest üks samm ees ja teha värske väljanägemisega ja tehniliselt perfektseid kodulehti. Jagame siin artiklis mõnda peamist trendi, millega on hea kurssi viia ka sinul!

Pildirohke sisu
Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Aga miks sa oma veebilehel lased rääkida tekstil, mitte pildil? Piltide rohke kasutamine aitab su sõnumit kiiremini edasi anda. Selle asemel, et kirjutada kontakti võtmise lehel sõnadega “telefon”, saab kasutada telefoniikooni, millest saavad aru kõik, sõltumata emakeelest.

Selle asemel, et rääkida kahe lõiguga lahti, millega su ettevõte tegeleb, võta see kõik kokku ühe pildiga oma tootmishoonest, toodetest või millestki muust. Nii annad oma kodulehele rohkem elu, muudad ostuotsuseni jõudmise kiiremaks ning üleüldse näeb su uus koduleht parem välja.

Kui sul endal sobivaid pilte pole, võid leida sobiva pildi sadade pildipankade seast. Levinumad on näiteks shuttestock.com või tasuta platvormidest unsplash.com ja pexels.com.

Ja kui juba pilte kasutad, siis kasuta neid julgelt – kasuta ära kogu ekraanipinda, mis praegusel nutiajastul iga päevaga kasvab.

Õrnad varjud
Varjud on tagasi! 2000ndatel levinud varjude kasutamine tekstidel või piltidel jäeti vahepeal unarusse, kuid on leidnud nüüd oma tee tagasi veebidisaini. Kuigi endiselt on moes lihtne ja selgelt loetav sisu, siis järjest rohkem hakatakse kasutama kergeid ja õrnaid varje sõnumi paremini edasi andmiseks.

Nii võib kasutada varju fotol, millelt on taust välja lõigatud. Või hoopis tekstil, et see taustast paremini esile tõuseks. Oluline on varjudega mitte liiga hoogu sattuda, sest muidu varjutavad varjud kogu su olulise sisu kodulehel.

Asümmeetria, hoia alt!
Kui sümmeetria on lahendus, kus pinna keskpunktist või teljest võrdsel kaugusel olevad osad on ühetaolised, on veebidisainis järjest enam levima hakanud läbimõeldud asümmeetria.

Kuigi sümmeetrilised lahendused on endiselt omal kohal, sest pole mõeldav, et klient hakkab kodulehel navigeerimiseks otsima menüüd alt paremast nurgast, kuhu pilk jõuab viimasena, on julgemad kliendid hakanud eristumiseks otsima teistsuguseid lahendusi.

Asümmeetriat võib tekitada mõni eripärane disainielement esilehel, pisut teistsuguselt paigutatud tekst või tavapärasest suurem ja tsentrist pisut nihkes taustafoto.

 

Ära unusta nutiseadmeid!
2019. aastal tehti maailma kõikidest veebilehtede külastustest 52% nutiseadmetega. Seda on silmas pidanud ka Google, kes annab kodulehtedele, millel on olemas spetsiaalne nutiseadme vaade, otsingutulemustes paremad positsioonid. Üha rohkem rõhutatakse, et veebilehte disainides ongi mõistlik alustada nutiseadmest (inglise keeles mobile first) ning tavaversioon valmistada nutivaate põhjal.

Hea uudis on aga see, et kõik eelnimetatud põhimõtted kehtivad ka nutiseadmetes, kus on potentsiaalsetel klientidel veel kiirema ajaga vaja leida üles oluline ning teha ostuotsus või ost.

Seega pole kodulehe disaini kohandamine nutiseadmetele pelgalt trendiga kaasas käimine, vaid sellel on ka väga praktiline väljund sinu ettevõtte müügis ja klientideni jõudmises.

Lõpliku valiku ja otsuse, millistest trendidest soovid ja millistest mitte lähtuda, teed mõistagi sina. Iga bränd on unikaalne ning ühte valmislahendust kõigile pole. Kui soovid omale uut kodulehte, võta meiega julgelt ühendust konsultatsiooniks ja aitame leida just sulle sobiva lahenduse.

#koduleht #kodulehedisain #kujundus #kujundamine #kodulehetegemine #veebilehed #veebilehetegemine #koduleheoptimeerimine #SEO

Rene-Rainer Pruuden

Helista: +372 5549 021 Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu Tule külla: Tartu mnt 133     Vaata kõiki uudiseid