Uus koduleht on valmistoode vaid hetkeks, uuri kuidas edasi…


 

Päeval kui koduleht avaldatakse ja see kõigile internetis nähtavaks saab on see küll valmis. Seda ka veel mõned kuud, kuid mitte üle poole aasta, isegi kui näeb välja super. 

Kui unustad kodulehe kauemaks ära, teevad sedasama paraku ka lugejad ja huvilised.

Mõistetav on see, et kõiki turundustegevusi ei jõuta ja pole mõtet teha, Neid ei jõuaks ka kõige särtsakam turundustöötaja, kui ta on palgatud.

Oleme märganud, et parima tempoga liiguvad tulemuse  (ja väiksema stressi) poole need meeskonnad, kus kombineeritakse mitme oma töötaja ja agentuuri teenuseid ehk siis mitu pead ON mitu pead.

 

turundus9

 

 

Siinkohal pakun mõned vihjed, kuidas ettevõtet või oma turundustöötajat isegi aidata võid.

 

Võtke koos oma tooted ja teenused luubi alla ning rääkige (ehk siis kirjutage) neist – palju.

Tegelikult on veebitekstidel küll omad reeglid ja romaane siin tegelikult ei loeta. Kuid toodetest rääkimiseks, jutustamiseks ja nende tutvustamiseks on võimalusi väga palju.  Esimene ja kõige tähtsam koht kodulehel on toodete ja/või teenuste rubriik ja see PEAB filigraanselt ära kasutatud olema.  Puuri  läbi täie tõsidusega ka konkurentide kodulehed.

 

Leia oma stiil ja eristu, pühendu parimal tasemel – see on otsene müük!

.

Lase kirjeldusi lugeda sõbral, õel või sekretäril. Kõik, mida nemad ei mõista tuleks parandada, kõik suuremad küsimused peavad vastuse saama. 

Urgitse neilt kätte iga viimanegi kui kriitikaraasuke. Ja võta kõiki nõuandeid (ka kehakeelt) täie tõsidusega.

 

Kontrolli oma toodete ja teenuste infot regulaarselt!

 

Kasuta korralikult ära kodulehe galeriid, kaustad ja projektid. Need näitavad, millega Teie meeskond täna või homme hõivatud on.

Kui sa päriselt pole aasta aega sinna midagi lisanud, siis kuidas saab klient uskuda, et Teil täna üldse midagi töös on? Vähestel on see tehtud hingega ja kaunilt. Nad saavad sellega oluliselt lisatähelepanu. Ega sa ei taha ju sedasama?

 

Blogi ja uudised on kodulehel selleks, et lisainfot ja kogemusi tutvustada (ehk aktiivseks turundamiseks).

See on koht, kuhu võib laheda projekti ka poolepealt üles riputada. Jahh, lisaks glamuurile huvitab (vaat et rohkemgi veel) inimesi ka teiste köögipool – tolmused plaadid (arva ära, mis nendest tuleb?), lao tagumine nurk, kuhu just pakendeid maha laetakse või saiakesed veel jahusel laual…

muffins-2858392_640

 

Ka poolikud “präänikud” võivad isuäratavad olla – elu, nagu see päriselt on annab lugejatele võimaluse samastumiseks. See tunne on ka üheks ostma suunajaks (muidugi koos ilusa punase nupukesega foto kõrval, kus kutsuvalt kirjas – vali siit).

 

Oluline vihje: Su taskutelefonil on heade fotode tegemise võimekus täiesti olemas,  väiksed (ka home-made stiilis) videoklipid töötavad veel kordades paremini.

 

Jagage kõike mida teete, selleks on võimalusi.

Kindlasti on see juba teada, et otsingumootor soosib lehti, millele pidevalt olulist infot lisandub. Niisugused on Google`s teistest eespool.

Ja vaata, selle töö suurim uba seisneb selles, et tutvustused jäävad internetti aegade lõpuni. Googeldamisel neid leitakse ja loetakse.

Seega tasub sisuloomesse panustada, igast artiklist võivad saada teie täitsa päris müügimehed internetis, huvilisi kodulehele suunates.

 

Analytics kinnitab oma graafikutega, kuidas turundus teie ettevõttes töötab.

 

kodulehe analüütika

 

Kas oskad oma kodulehe graafikutelt teie tegevused kokku lugeda? Äkki märkad sealt sedagi, millal teie ettevõtte turundaja puhkusel on käinud?

 

Leia appi sobiv agentuur

Mõned spetsiifilisemad tööd tasub tellida lisaks ka arendajalt (SEO AdWords kampaaniad, copywriting jt.)

Kui koduleht on juba mõne aasta vanune, ei tee paha küsida sellele hinnangut või auditit, kuidas keegi seda nimetab. Agentuurid teavad üsna täpselt, mis on olulisemad tegevused täna ja homme. Nende blogidest võib nõuandeid tasutagi lugeda (ja sa kindlasti juba tead, miks nad nii aktiivselt blogivad).

Otsi teenusepakkujat, kuni leiad Sulle sobiva, sa tunnetad selle ära. Ja kui suhe loodud,  tasub seda hoida, see tasub kindlasti ära (ja kõik nõuanded ja abi ei pruugi mitte arvel kajastuda).

 

Püsivus on võtmetähtsusega

Mõned turundustegevused tasuks igal juhul ka oma töösse juurutada ja aktiivselt analüüsida.

Turundusmaastikul toimuvate uudistega aitab kursis püsida BestMarketing.

 

turundus-uudised

 

Ja meeldetuletuseks: nõu küsimine näitab vaid tugevust.

Meie 2017 enim tulu toonud turundustegevused ja nõuanded leiad siit.

Vaata kõiki uudiseid