Neli levinud viga, mida uue kodulehe tellimisel vältida


 

Oled otsustanud luua oma tegemistele kodulehe või uuendada olemasolevat? Õige samm! Kindlasti on kodulehe maksumus üks oluline kriteerium selle valmistaja valimisel, aga mis võiks olla hullem kui pärast töö valmimist avastad, et teisel ettevõttel on TÄPSELT samasugune? Selleks, et taolist olukorda vältida, tuleb meie meeskond appi.

Viga nr 1 – Valmistad kodulehe ise
Jah, internetis on saadaval tuhandeid tasuta valmiskujundusi mistahes sisuhaldusplatvormile. Ja paljud neist näevad erakordselt head välja. Nii ei mõista me hukka kliente, kes soovivad ise oma kodulehte valmistada.

Kuid selle juures on üks oluline aspekt, mida silmas pidada – kui valid tasuta valmiskujunduse, võid olla 100% kindel, et kellelgi siin samas Eestis on täpselt samasugune koduleht. Võib-olla tegutseb ta sinuga lausa samas valdkonnas?

Viga nr 2 – Tellid kodulehe kõige soodsamalt tegijalt
Oled otsustanud esimest viga vältida, kuid piiratud eelarvega leiad turult kõige soodsama tegija, kes lubab kasutada premium valmiskujundust. Tõenäosus, et Eestis kellelgi samasugune koduleht on, muidugi väheneb, kuid pole välistatud.

Enamik premium valmiskujundusi on seotud kindla valdkonnaga – värbamine, äri, kinnisvara jm. Kuna otsingutulemusi kuvatakse enamasti allalaadimiste (ja seega ka meeldivuse) järjekorras, satud sa varem või hiljem siiski samas valdkonnas tegutseva ettevõtte kodulehele, mis näeb äravahetamiseni sarnane sinu omaga. Kas pole mitte hirmus?

Viga nr 3 – Tellid kodulehe krüpteeritud koodi või teenusepakkuja sisuhaldusega
Vahel tuleb ka ette, et väldid küll eelmainitud kahte viga, aga ikkagi oled tupikus. Miks? Sest osa teenusepakkujaid pakub kodulehte oma sisuhaldustarkvaraga. See tähendab, et oled laulatatud kodulehe elu lõpuni kindla partneriga ning iga pisiparanduse või -täiendusega kulutad asjatult aega. Probleem on ka turvalisus, sest teenusepakkuja sisuhaldus ei pruugi olla alati viimaste turvaaukude vastu kaitstud. Veelgi enam – aeg-ajalt krüpteeritakse ka kodulehe kood, mis tähendab, et sa ei saa ka parimate oskuste juures lasta kellelgi teisel kodulehte täiendada.

Viga nr 4 – kasutad valmislahendust nagu mõni valmis renditav platvorm Saad küll kena välimusega kodulehe soodsa kuutasuga, kuid seal esineb tihti varjatud probleeme. Näiteks ei ole platvormil võimalik teha SEO seadistusi Googles parema nähtavuse saavutamiseks, või on koduleht üüratult aeglane (näiteks Wixi puhul me näeme tihti 10+ sekundit lahti laadimise kiirusi).

Kuidas neid vigu vältida?
Meilt kodulehte tellides väldid neid kolme vigu. Pakume alati avatud koodiga, laialt levinud ja kasutatud sisuhaldustarkvaraga kodulehti. Nii võid sa kodulehte muuta või uuendada ise või tellida selle sisse kellelt iganes soovid.

Selle vastu, et su koduleht ei näeks välja täpselt nagu mõne konkurendi koduleht, kaasame oma projektidesse alati kogenud disaineri, kes aitab soovi korral mõelda kogu kontseptsiooni puhtalt paberilt. Kui nii ambitsioonikat soovi pole, aitab disainer läbi mõelda kujunduselemente, mis sobiksid sinu ettevõtte visuaalse identiteediga ning annavad su lehele isikupära.

Telli koduleht meilt ja võid kindel olla, et väldid neid kahte levinud viga uue kodulehe tellimisel.

Ükski küsimus ei peaks olema rumal, kui sulle niisugune mulje jääb, siis uuri teistelt arendajatelt ka.

Rene-Rainer Pruuden

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: info@turundus.eu     Tule külla: Pärnu mnt 160G  

Vaata kõiki uudiseid