KUIDAS KÄIB MÜÜGILE ORIENTEERITUD E-POE TEGEMINE?


 

Kliendid on e-poodidest ostmise omaks võtnud ja nende, samuti e-poodide hulk aina kasvab. Allpool toon mõned näpunäited, kuidas e-pood edukalt tööle panna. 

e-poe-tegemine

Kõige olulisem on väga elavalt ette kujutada sihtgruppi. Teda hästi tundes on tõenäosus, et temani ka päriselt jõuad, palju suurem. Sihtgrupist tulenevalt võivad kujuneda e-poele mitmedki tingimused ja funktsioonid. Hiljem ka turundusmaterjale tellides on töö tulemuslikum. Lühidalt aitab sihtgrupi tundmine kõigil turundustegevuste rindel liikuda kindlas suunas  ja konkreetse eesmärgi nimel.

ERISTU KONKURENDIST. Loo eristuv kuvand. Selleks analüüsi konkurente ja kaardista nende lubadused. Too esile midagi, mida nemad ei paku, aga sina pakud – milles oled tugev, mida saad ja suudad teha iga kell (USP – unikaalne müügiargument). Selleks võib olla näiteks hind, garantii, kiire tarne, tähtaeg, mõni toote omadus.  Luba seda ja täida see lubadust alati! Ja ära unusta seda selgelt ja lihtsalt sõnastada.

SÕNASTA OLULINE. Kogu oluline info peab olema välja toodud – lihtsalt, selgelt ja üheselt mõistetavalt kõigile potentsiaalsetele klientidele. Tooted grupeeri ja sõnasta loogiliselt, samuti viited poes liiklemiseks. Kuna ostja ei saa kaupa käega katsuda, siis pea-aegu kõige tähtsamad piltide kõrval on tootekirjeldused. See on aeganõudev töö, kuid teist teed pole. Reegel on lihtne, mida kallim on toode, seda põhjalikum peab olema kirjeldus ja rohkem tuleb ostjat veenda. Ainult tehniliste parameetrite lisamine ei ole kindlasti piisav. Lisaks jätavad põhjalikud kirjeldused müüjast eksperdi mulje.

EELISTA OPTIMEERITUD E-POODI. Värskelt valminud e-pood on kõige algus. Selleks, et saada internetis tähelepanu, tuleb leida turundaja, kes optimeerib poe päriselt nähtavaks. Kõik kodulehe tegijad ei pruugi paljusid spetsiifilise e-kaubanduse reegleid tunda, mõnest täna enam ei piisa. Tutvu meie kodulehe optimeerimis töödega siit: kodulehe SEO

VALMISKUJUNDUSEL E-POOD. Valmiskujundused nagu nimigi ütleb on juba oma ala professionaalide poolt valmis tehtud. Nende valik andmebaasides on tohutu ja täieneb pidevalt. Disainid on ilusad, hästitoimivad ja kaasaegsed. Valmiskujunduse eelistamine säästab suure osa disaineri töökulust ja hoiab seega kokku suure hulga raha. Ettevõtte visuaalid muudavad niisuguse kodulehe omanäoliseks ja eristuvaks. Suureks plussiks on ka hea ettekujutlus lõpptulemusest. Niisugune e-pood on kõige soodsam lahendus, mis valmib lisaks kiiresti. Ka on see suhteliselt kindlapeale minek väike-ettevõttele.

Viimati tehtud E-POED:

kodulehe-valmislahendused

VABAVARALISEL PLATVORMIL E-POE EELISED. Suur osa e-poode valmistatakse täna vabavaralisele sisuhaldussüsteemile. Sellel on palju põhjuseid, peamiseks enamusele programmeerijatele tuttav lähtekood, ehk Sinule võimalus vahetada teenusepakkujat, või e-poe arendajat, kui seda kunagi hiljem soovid. Vabavara regulaarsed uuendused hoiavad kõik e-poe funktsioonid alati töökorras. Ka ei teki erinevate brauserite kasutajatel e-poe kasutamisel tõrkeid. Unikaalselt loodud sisuhaldustarkvara uuendused nõuavad programmeerija tööd ehk hilisemaid püsivaid lisakulusid. Vabavaralist (ehk tasuta) sisuhaldustarkvara on valida mitmete vahel – Magento, Joomla, WordPress, OpenCart, PrestaShop jt. Platvormi valikut mõjutavad tulevase e-poe vajadused. Meie oleme kõige enam valmistanud e-poode OpenCart platvormile, kuid ka Magentole. Viimane koos WooCommerce platvormiga nõuavad suuremat alginvesteeringut, on tehniliselt keerukamad, kuid omavad hiljem rohkem võimalusi. WordPressi patvormi tooks välja vastandina, mille tagasihoidlikud võimalused võivad hiljem, poe arenedes takistuseks saada. Lihtsama lahendusena nõuab see Sinult haldamisel pidevalt suuremat panust.

UNIKAALSE DISAINIGA E-POOD – CUSTOM LAHENDUS. Kui e-poe tehnilistele lahendustele või disainile on spetsiifilisemad nõudmised, siis loome koostöös disainerite ja programmeerijatega täiesti unikaalse e-poe ehk custom lahenduse. Loome ka erimooduleid iga spetsiifikaga e-poele ettevõtte tööd märkimisväärselt lihtsustamaks. Viie aasta ajooksul oleme teinud üle 500 e-lahenduse, millest paljud Eestis unikaalsed. Uuendame ka vanu mooduleid. Ükski programmeerimiskeel pole meile võõras, samuti erinevad ühendused (suured raamatupidamisprogrammid, kinnisvarakeskkonnad, autoportaalid). Mõned näited: Yeint.ee arvutikaabliite tootmise ja müügiga tegelevale e-poele arendasime ainulaadse tõlkimise mooduli ja toodete nomenklatuurist tuleneva spetsiifilise 7. tasandilise filtrite süsteemi, mis teeb nende poe haldamise võimalikult lihtsaks. Oleme loonud spetsiifilisi transpordimooduleid (Byroomaailm.ee) ja Eestis ainulaadse transpordi hankkekeskkonna (eshipper.com). Lisaks veel laenutaotluse päringu keskkonna (BigPangale), mille abil saab ettevõte kiirelt vastuse saata. Oleme ühendanud kinnisvaraettevõtteid portaalidega (City24 ja KV.ee), et nende töötajaid topelt sisestamisest säästa. Sarnaseid lahendusi oleme loonud ka reisikorraldajatele, et iga ettevõte erineva kodulehega saaks ühtsesse portaali pakkumised kiirelt ja vaevata üle kanda. Näiteid on veel palju. Muidugimõista on suuremate nõudmistega e-pood kallim. Unikaalse disaini  või erimoodulite ja lahenduste liitmine vabavaralisele platvormile aitab kulusid kokku hoida, sest sisuhaldustarkvara pole vaja programmeerida.  Nii valmib unikaalne e-pood või koduleht optimaalseimate kuludega. Niisuguse lahenduse suureks plussiks on hilisem väga lihtne haldamine IT kaugel inimesel. Kiire väljaõppe järel suudab kerge vaevaga iga töötaja oma kliente hallata, pakkumisi teha, tooteid sisestada ja palju-palju muud.

LÄHTU EESMÄRKIDEST. E-poodi tellides ei ole mõttekas orienteeruda eeskätt soodsale hinnale, vaid eesmärkidele ja sellele, et tulevane pood nendele vastaks, on meie kogemused näidanud.  Ehk siis, nagu ikka, odav hind ei ole alati odavam lahendus. Esialgne kulukam lahendus ei pruugi kättesaamatuks osutuda. Meie e-poe saab näiteks kätte kogu hinda maksmata, selle võib jaotada kuumakseteks vastavalt võimalustele, oleme paindlikud.

PANUSTA INTERNETITURUNDAMISELE. Kokkuvõtvalt peab vastama e-pood kõigile e-kaubanduse tingimustele ja olema ostjale meeldiv külastada, kuid ka sellest ei piisa. Lisaks tuleb arvestada, et tähelepanu pälvimine internetis nõuab suurt ja pidevat panust – nii lisakulu kui ka pideva tööna. Kui vajad nõu, siis küsi meie spetsialistilt Rene Pruudenilt.

Teeme e-poode juba 7 aasta, seega tunneme süvitsi nõudmisi, mis aitavad kodulehe otsingumootoris heale positsioonile. Küsi meilt nõu, see ei maksa midagi.

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City  

Vaata kõiki uudiseid