Magento- Veebipoodide kirju maailm ehk kuidas valida õiget lahendust e-poe, kas Magento?


 

Oled endale valimas või haldad mõnda varem valminud e-poe platvormi? OpenCart, Magento ja või WooCommerce – on suur tõenäosus, et su e-pood töötab just ühel platvormil nendest. Kuid pealtnäha sarnastel lahendustel on kapoti all siiski suured erinevused. Loe edasi, et teada saada, millist platvormi meie soovitame.

Magento – mõeldud väga suurtele e-poodidele
Turundus.eu on Eestis üks esimesi ettevõtteid, kes alustas Magento arenduse pakkumisega 12 aastat tagasi. Samas oma kogemusest teame öelda, et Magento e-poe platvormid on olemuselt kallid ja keerulised. Sellel platvormil toimiv e-pood eeldab üldjuhul püsilepingut mõne veebimeistri või agentuuriga, kes hoolitseks Magento e-poe platvormi tööle panemise ja haldamise, sealhulgas toimivuse eest.

Magento platvormi kasutatakse üldjuhul väga suurte poodide puhul, kus toodete hulk ulatub tuhandeteni. Mõned näited Magento platvormil töötavatest e-poodidest on www.apotheka.ee, www.patareid.ee, www.bredenkids.ee. Valmispoena toimib Magento kenasti, aga ümber ehitamine või arendamine on keskmiselt kolm korda ja moodulid keskmiselt neli korda kallimad kui OpenCart või WooCommerce platvormil töötavatel e-poodidel.

Muide, 28. juulil avaldadati Magento 2 uus versioon 2.4, millega kaasneb nutika otsingusüsteem Elasticsearch kasutuselevõtt. Elasticsearchiga kaasneb igakuine kümnetesse eurodesse ulatuv haldustasu, kusjuures seda teenust pakub Eestis seni vaid Zone Media.

Elasticsearchi kasutusele võtmise asemel soovitame raha kokku hoida ja ehitada veebipood ümber näiteks OpenCart platvormile, millest räägime kohe järgmisena.

OpenCart – hetkel parim valik e-poe valikus
OpenCart on hea alternatiiv Magento platvormil toimiva e-poe ümber ehitamiseks või olla esimene valik uue e-poe käivitamisel. OpenCart on lihtsasti kasutatav platvorm, mille kasutamisega saavad hakkama kõik. Vähetähtis pole ka see, et OpenCart platvormi arendajaid on Eestis juba hulga rohkem kui Magento arendajaid, seega saate pärast poe valmimist üsna suure valiku võimalikest inimestest või ettevõtetest, kes teie järgmisi ideid ellu viia oskavad.

OpenCarti näitena soovitame tutvuda turundus.eu valmistatud e-poodidega aadressil www.kaup24.ee, www.turbo.ee, www.rosena.ee, www.mootoriolid.ee jt. Poodides on rohkelt tooteid ning e-poe lahendus on sünkroonis raamatupidamis- ja laosüsteemidega. Seejuures on e-poed väga kiired.

OpenCart e-poe platvormile on saadaval tuhandeid lisaprogramme ehk plug-ine ja laiendeid.

WooCommerce – levinud, kuid ohtlikult ebastabiilne
Kolmas enim levinud e-poe lahendus eelmise kahe kõrval on WooCommerce. Kuigi ka WooCommerce toetab sisuliselt piiramatut arvu tooteid ja sellegi platvormi jaoks leiab arendaja peaaegu iga nurga pealt, on WooCommerce’iga üks suur probleem – stabiilsus. Õigemini, platvormi ebastabiilsus.

Ebastabiilsus võib väljenduda suure toodete hulga puhul veebi hangumises. Suurem probleem on vahest aga hoopis see, et pidev moodulite uuendamine halvendab veebilehe kiirust ja mooduli või WooCommerce’i uuendus võib e-poe sootuks katki teha. Seda ei soovi aga ükski äri, kas pole?

Kui soovid endale uut e-poodi või olemasolevat e-poodi edasi arendada, võta meiega kindlasti ühendust. Olgugi, et meie kindel soovitus on kasutada täna OpenCart e-poe platvormi, saame hakkama ükskõik millise e-poe platvormi arendamisega kliendi soovide põhjal.

Tutvu meie teenustega kodulehelt www.turundus.eu ning võta meiega ühendust. Oleme üle kümne aasta lahendanud klientide internetis turundamisega seotud küsimusi. Meil on ideid, seega küsi nõu ja abi – see ei maksa midagi.

#epood #epoetegemine #kodulehetegemine #veebilehed #veebilehetegemine #e-poeloomine #veebilehed #magento #magento2

Rene-Rainer Pruuden

Helista: +372 5549 021 Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu Tule külla: Tartu mnt 133     Vaata kõiki uudiseid