Meie TOP 6 internetiturunduse tegevust aastal 2017


 

Aasta lõpp on kokkuvõtete aeg. Tuginedes aasta jooksul tehtule jagaksin Sinuga meie turundustegevuste TOP 6, ehk tegevusi, mis meie klientidele internetis enim tähelepanu ja ka tulu tõid. Järjestusse võid läheneda loominguliselt, põhitähelepanu võiks pälvida sisu koos vihjetega. (PS! vihjed pole patenteeritud ehk on vabalt järeletegemiseks tulu teenimise eesmärgil).

Nr. 1: Meeli puudutav ja piisavalt lihtne koduleht (või e-pood)

Uute kodulehtede ja e-poodide kõrval kulusid meie produktiivseimad töötunnid  ka juba loodud kodulehtede arendustöödele, sest  lugejate pilk ja kriitikameel on üliteravad ja koduleht vajab seega pidevad kaasajastamist.  Komplekt, mis viib ostuni, on väga mahukas ja algab laitmatust kodulehest –  selle kujundus ja kasutusmugavus on vaid mõned olulised näited. Ka peaks leht igas nutiseadmes mõnusalt liuglemist võimaldama.

tuusikee

Olulise ülesandena lisandus kodulehe turvalisuse tõstmine, ennetustöö ning viirustõrje, sest temaatika pole olnud kunagi aktuaalsem.

Nr 2: Optimeerimine parandab oluliselt (tasuta) nähtavust otsingumootorites.

Aastal 2017 saab tavaline ettevõtja aru, mida tähendab optimeerimine (ehk SEO).  Peamiselt seetõttu, et SEO tegevused toovad otsingumootoris nähtavust ja huviliste tähelepanu oluliselt juurde ja neid tegevusi saab osalt ka ise teha (meeldetuletuse leiad siit).

Oma klientidele (ühe näitena AS Toode) oleme taganud positsiooni Google esilehel, kohe pärast reklaame.

Optimeerimine-Toode

Nr.3: Adwords reklaamid on tähelepanugarantii.

Konkurendid, kes ostsid lisaks AdWords reklaame olid 2017 ja on ka homme otsingumootoris esimestel positsioonidel ja võtavad enamuse klikkidest (sest Google on nii lihtsalt seadistatud).

Adwords laotab Sinu tooted just nende silmapaaride ette, kes internetis temaatilist infot otsivad, vajavad ja on huvitatud, seega toob reklaamvõimalus lisaks klikkidele ka reaalseid huvilisi ja päris tehinguid. Huvi Adwords järele on seetõttu eriti suur, mistõttu seadistasime ja haldasime aasta jooksul rekordiliselt üle 200 AdWords reklaamikonto).

Kodulehe optimeerimine

 

Nr. 4: Köitev sisu paneb huvilise keskenduma

Selleks, et hoole (ja kuludega) kodulehele toodud huvilised kohe konkurendi lehele edasi ei klikiks, panid paljud kliendid rõhku sisutekstidele ja toodete atraktiivsele kirjeldamisele. Iga ettevõtja juba teab, et tooted, mille tekstid kõnetavad ja puudutavad, mille kohta on täpselt parajal määral infot, müüvad paremini.

Ambitsioonikamatele seadistasime lisaks blogi või uudisnurga, sest sisuturundus oli 2017ndaks end juba väga hästi tõestanud. Ettevõtted, kes tegelesid süsteemselt ja pidevalt sisukate artiklite kirjutamise ja levitamise ehk sisuturundusega, said juba terve aasta vältel eelistähelepanu parimaid vilju maitsta.

Nr. 5 Märksõnad

Need sõnad, mis esimesena Google`sse tipitakse (sinu valdkonda puudutavalt) olid Sul 2017 nimekirjas ja käepärast onju?  Mitte mingil juhul ei tohi seda nimekirja paberikorvi  visata ka 2018 aastal. Vali parimad selle analüüsi järgi, mis aasta jooksul paremini töötasid ehk enim tähelepanu tõid (sa jälgisid ju seda?), ja anna endale lubadus uuel aastal märksõnu veelgi enam kodulehel ja ka blogis kasutada. Selle lubaduse hoolikas täitmine võib uutel jõuludel Sulle üsna toredat ja mis peamine, oma valitud kingitust tõotada.

Kui sa ise ei oska märksõnadega tegeleda, siis märksõnade analüüsi pakub iga turundusettevõte, nende hulgas meiegi.

märksõnade aalüüs

Nr. 6 Amatöörivideogi on tõsiseltvõetav turundus

Videot oskab teha igaüks ja sina ka. Kõige tähtsam on idee ja sisu, mitte levinud arvamusena produktsioon. Oled sa mõelnud, et Sinu ettevõtte elementaarsed tegemised ja lahendused võivad teistelegi huvi pakkuda, kui sa vaid võimaldaksid seda. Regulaarsed videoklipid läbimõeldud sisuga osutus tulemuslikuks videoturunduseks.

Kokkuvõte

Aastal 2017 valis väikeettevõte 2 kuni 3 turundustegevust ja pühendus ehk tegeles nendega regulaarselt ja sisukalt.  Märkasime, et 2017 aastal tegelesid turundusega ka suured skeptikud ja trendiks oli ja on jätkuvalt nende liikumine entusiastide ridadesse.

Ka meid tegi õnnelikuks, et head tooted ja teenused väljateenitud tähelepanu pälvisid ja sügav kummardus kõigi ees, kes süvenesid. Täname võimaluse eest Teid aidata ja ootame uuel aastal uusi küsimusi!

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City  

Vaata kõiki uudiseid