E-äri – võimalus igaühe jaoks


 

E-poe loomine

Oma internetiäri on täna kättesaadav põhimõtteliselt kõigile, kes midagi teha ja müüa soovivad. Tänu hästi mõistetavatele ja kiirelt valmivatele e-poe lahendustele on isetegijad ja väike-ettevõtjad muutnud internetiäride maastiku juba täna äraütlemata kirjuks. Ja ruumi on veel.

E-poodide populaarsust toetab ka tarbijate optimistlik meelestatus, Statistikaameti andmetel on kolme viimase aastaga (2013-2016 a.) e-poest ostnute hulk kahekordistunud (2013-2016 a. vahemikul tõusis 28%-lt ligi 60%-ni interneti kogukasutajate hulgast, viimaseid oli 2016 a. juba 88% eestlastest).

e-poe tegemine

Väike-ettevõtja ja isetegija võimalus: vabavaralisel platvormil e-pood

Maailmas on niisugused väga populaarsed peamiselt seetõttu, et hästitoimiv lahendus on kättesaadav täiesti tasuta.  See muudab programmeerijate töö lihtsaks ja kiireks ning on üheks oluliseks põhjuseks, miks e-poed on nii kergesti kättesaadavad ja hinnalt mõistlikud.

e poodide loomine

WooCommerce platvormil e-poe saab tellida juhul, kui WordPressi koduleht juba toimib ja soovid selle juures mõnd toodet või teenust müüa.

Opencart platvormile seadistatakse kiirelt väga trendikas ja atraktiivne e-pood, mille igapäevane haldamine ei ole eriti keeruline.

Magento platvorm suuremale kaubamajale või ostu-kekkonnale.

Suurema kaubamaja või ostukeskkonna loomine nõuab suuremat funktsionaalsust ja tehnilisemat lähenemist, mida pakub hea SEO võimalustega Magento platvorm. Nõudes suuremat ettevalmistust, põhjalikumat ja spetsiifilisemat programmeerimist, kujuneb niisuguse keskkonna loomine kulukamaks, kuid pakub pärast valmimist müügiks enam võimalusi.

E-pood teenusena

Mitmeid platvorme saab ka kuutasu eest. Niisuguseid platvorme on loodud Eestiski – liitudes luuakse sulle pood omaniku platvormile.  Nii on Sinu pood ja platvorm kindla teenusepakkujaga seotud, lisateenusena mugav kasutajatugi.

Miinusena tuleb aktsepteerida igakuist püsikulu ja hinnakirja (ka koos muutustega). Ka poe arenduse korral tuleb arvestada nende hinnakirjaga ja konkurentide poole soodsama pakkumisega pole mõtet pöörduda (tasuta e-poe riskidest kirjutame SIIN).

e poe loomine

Poepidaja kohustused

Vabavaralise e-poe omaniku esmaseks kohustuseks on hankida veebimajutus (mis on igakuise püsikuluga, hinnad  algavad 3. eurost).  Lisaks pead hoolitsema aeg-ajalt ette tulevate tarkvarauuenduste eest, millekohast nupukest oma e-poe haldussüsteemis ka märkad, kui see vajadus tekib. Töö soovitame tellida spetsialistilt, selles osas oled vaba valimaks teenusepakkujat, kelle hinnad või lähenemine sulle parim tundub. (soovitame meie koostööpartnerit Radicenter, vaata siit).

 

Kui tellid e-poe koos platvormiga teenusena -rakendub nende hinnakiri. Konkurentide poole pöörduda pole selle poe asjus mõtet, nemad sind aidata ei saa.

E-äri nõuab nutikat turundamist

See ei müü ennast ise ja vajab pidevat haldamist. Lisaks turundamist ja tähelepanu taotlemist, sest huvilised täna ise enam poodi ei jõua. Atraktiivsuse tõstmiseks ja tähelepanu saamiseks soovitame uurida poe kõiki funktionaalsusi ja need ettevõtte hüvanguks tööle rakendada. Nagu tavapood vajab teenindajat, vajab e-pood haldajat.

Lisaks tasub õppida optimeerimist (mõned vihjed leiad ka SIIT) ja turundajatelt mõnd lisateenust hankida (kodulehe audit, AdWords, copywriting, FB turundus). Optimeerimine aitab poe otsingumootoris nähtavale ja paremale positsioonile  (meie optimeerimise teenuse leiad e-poe SEO).

Vajadusel oleme abiks!

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City  

Vaata kõiki uudiseid