Optimeerimise tulemused reaalse kliendi näitel


 

Kodulehe optimeerimine

Turundusagentuurid teavad, et mõned reklaamid töötavad teistest kordi paremini ja osutuvad väga tulusaks, teised viivad välja hulga raha ja tulemus on minimaalne.

Teostasime oma kliendile, mööbli müügiga tegelevale ettevõttele, SEO süvaanalüüsi ja optimeerimise ning jagaksin Sinuga järeldusi:

IGA BÄNNERREKLAAM EI TÖÖTA

Esimene kiire leid liikluse analüüsimisel oli ebaefektiivne bännerreklaam. Sellel küll klikiti suhteliselt palju, kuid märkasime ka kohe, et järgmiseks sammuks oli kiire lahkumine kodulehelt.

Jaanuar

Kui teha bännerreklaami, peab see väga hästi läbimõeldud olema. Ilma eesmärgita reklaam võib olla samasuguste tulemustega nagu näiteks Mihkel Rauale shampooni müük.

Mõned nõuanded:

  1. Igal bänneril kasuta ühte selget sõnumit (looge või tellige neid mitu ja katsetage, missugune paremini töötab).
  2. Nii reklaamsõnum kui kujundus peavad kõnetama sihtgruppi võimalikult hästi. Kujutle elavalt toote või teenuse tarbijat (kes toodet või teenust enim võiks vajada/tahta) ja looge või tellige reklaam just talle sobivalt. Noorte peal töötavad ühed, hipsterite peal hoopis teised visuaalid ja sõnumid).
  3. Vali allikad vastavalt sihtgrupile.
  4. Katseta ja analüüsi! Tehke mitu erinevat reklaami, analüüsi tulemusi. Parimatega mine edasi.
  5. Googelda, kuidas teha head internetikampaaniat, või kuidas luua head itnernetikampaaniat. Spetsialistid kirjutavad neist teemadest aktiivselt, igal ajahetkel lisandub aktuaalseid vihjeid.

KODULEHE OPTIMEERIMINE TÕI KODULEHELE JUURDE TASUTA LIIKLUST

Kodulehe (mittemakstud) positsioon Google`s paranes püsivalt. Optimeerimine on ühekordne tegevus, mis algab analüüsist (internetitegevuste, kodulehe seisukorra, liikluse jm.).  Tuvastasime hetkeolukorra.

Lisaks teostasime AdWords kampaania selgitamaks välja parimad märksõnad. Märksõnade ärakasutamine kodulehel aitab otsijate silmis kodulehe positsiooni parandada.

Märksõnu saab (ja peab) ka ise aktiivselt kodulehel ära kasutama, näiteks:

  1. Metakirjeldustes, lingi nimetustes, pildifailide nimedes, alt tekstides, lehe pealkirjades ja alapealkirjades.
  2. Looma artikleid ja uudiseid antud märksõnadega.

Optimeerimise käigus panime olulised märksõnad kodulehe heaks tööle. (mida optimeerimise teenus veel sisaldab, loe siit Kodulehe optimeerimine).

STATISTIKA ANALÜÜS ON VÄGA TÄHTIS

Kuna igasugune reklaam ei võrdu alati reaalse tuluga (või mõne muu seatud eesmärgiga), tuleb aktiivselt kampaaniatel silma peal hoida.

Tee endale selgeks Google Analytics ja kasuta seda aktiivselt. Juba mõne tunni möödudes kampaania algusest saad sealt vihjeid. Mõne päeva möödudes saab juba tõsisemaid järeldusi teha ja reklaamkampaaniat korrigeerida või täpsustada, kui see ei anna soovitud tulemusi. kampaania saab ka peatada, kui pole aega või teadmist, mis sellega edasi teha. Nii jääb asjatu kulu tegemata.

Ära piirdu vaid klikkide arvuga. Tee selgeks võimalikult palju näitajaid – kust kodulehele tuldi, kui kaua lehel viibiti, bounce rate ehk kiirelt lahkujad, märksõnad jt.

Tee järeldusi ja võta neid järgmiste kampaaniate otsuseid tehes.  Näiteks me nägime kohe ära, et ettevõtte bännerreklaamil küll klikiti, aga kodulehelt lahkuti väga kiirelt, mis tähendab reaalse huvi puudumist või kogemata reklaamil klikkimist. Antud juhul oleks saanud reklaami korrigeerida-täpsustada-muuta, testida selle toimivust. Ilma analüüsita reklaamtegevus on kulukas ja ebaefektiivne.

KAMPAANIATE SIDUMINE 

Kampaaniaid on mõttekas linkida ja siduda aktiivselt sotsiaalmeediaga. Mida aktiivsem jagamine ja linkimine, seda parem tulemus võib olla. Saavutasime Facebooki reklaamkampaaniaga kliki hinnaks 0,01 eurot.

internetireklaami-maksumus

Vaheetapi tulemus: Optimeerimise ja kampaaniate tulemusel säästis ettevõte 1 kuuga reklaamidelt 300 eurot, kasvas orgaaniliste (tasuta) kodulehekülastuste arv, ehk paranes nähtavus.

30. eurone reklaamkampaania Facebookis kasvatas fännilehe vaatamist 58%, kliki hinnaks kujunes 0,01 senti.

Võimalusi olukorra parandamiseks on veel oi-oi kui palju. Ära maga maha, kõik tegelevad nende asjadega juba ammu. Hüppa rongile, see kihutab halastamatult.

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City  

Vaata kõiki uudiseid