Vali koduleht, mis kohandub iga ekraaniga, miks?


 

koduleht mobiilis

Koduleht ei ole enam ammu ühekordne projekt, meeldetuletuseks neile, kellel oma igapäevase töö tegemise kõrval see ununenud on.

Niisugused kodulehed, mis soovivad googles (jt. otsingumootorites) lugejate-uudistajate silmis heal positsioonil olla peavad esinema internetis igal ajahetkel aktuaalse ja värske sisuga. Kuid mitte ainult.

Responsive ehk kohanduv koduleht 

Hea koduleht avaneb korrektselt ja õigete proportsioonidega igal ekraanil (nii nutitelefoni või tahvli) ja on huvilisele mugav lugeda, liigelda, uudistada.

(kas mingit resolutsioonide vms. fotot oleks?)

mobiilsed kodulehed

Google otsingumootor eelistab responsive kodulehte

Nutiseadmes tehtavate otsingute osakaal on märkimisväärselt suurenenud ja aina kasvab, (kui mõelda, kui palju meie hulgas on veel tavalise mobiiltelefoni kasutajaid ja et nende telefonikasutus pakub juba tagasihoidlikku meelelahutust, kaspole?).

Sellega seoses on Google alates 2015. aastast planeerinud otsingumootoris vastuseid reastades sellega arvestamist. Põhjuseks pakkuda mobiilikasutajale esmalt parimad vastused ja mugavaimad kodulehekülastused ning seejärel ebamugavamad.

Eelmise ehk 2016. aasta novembris jõustuski Google täiendus ja otsingut tehes on  kohanduvad kodulehed enne teisi. Googelda oma tegevusvaldkonnaga seotud märksõnu ja uudista esimesi orgaanilisi vastuseid (ehk pärast reklaame). Need kodulehed on kindlasti kohanduva disainiga.

responsive koduleht

Kas mobiilisõbralik ja responsive koduleht on üks ja seesama?

Ei, mobiilisõbralik ja responsive koduleht on kaks erinevat asja. Mobiilisõbralikul kodulehel eristatakse oluline info vähemolulisest, mobiilis näidatakse olulisem osa ja vähemtähtis jääb lugejale üldse nägemata.

Koduleht, kust ei saa uudistada kogu infopaketti, ei oma ka parimaid positsioone.

Seega edu saavutamiseks on paindlikkus oluline märksõna igas valdkonnas, mitte ainult Vello Vaheri jaoks.

Mida arvestada, kui hakkad kodulehte tellima, kirjutan siin mobiiline koduleht. Tellimisel tuleb valida ka haldamise platvorm, millega hiljem Sina (või sinu töötajad) kodulehte või e-poodi haldama hakkad. Millist valida, soovitan siin kodulehed.

Lisaküsimuste korral küsi nõu, see ei maksa midagi.

Rene-Rainer Pruuden

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City  

 

Vaata kõiki uudiseid