SEO audit


 

Kodulehe analüüs

Kui Sinu koduleht pole internetis leitav, sellel käib vähe külastajaid, ettevõte vajab rohkem tähelepanu, siis kodulehe SEO analüüs tuvastab just need kitsaskohad ja annab võimalusenähtavuse parandamiseks.

Sellest, mis on SEO ja kuidas see Sinu ettevõttele tähelepanu juurde annab kirjutan siin: Kodulehe optimeerimine. Tellides SEO optimeerimise teenuse, hindame ja analüüsime kodulehte põhjalikult otsingumootorite kriteeriumite alusel.

Auditisse koondame kõik kitsaskohad, et näeksid täpselt, miks koduleht ei tule google`s (jt. otsingumootorites) hästi nähtavale.

SEO audit

Millest meie SEO audit koosneb?

KODULEHE STRUKTUUR JA VISUAALID

Kodulehe välimus peaks külastajale pakkuma meeldiva emotsiooni. Palju abi on ilusatest fotodest. Parimatel kodulehtedel on lisaks mõni atraktiivne tehniline lahendus (programmeerijate keeles moodul, näiteks kalkulaator, broneerimissüsteem, mugav otsingusüsteem vms.). sellel on ilus disain ja hästi läbimõeldud arhitektuur (ehk kliendi seisukohalt mugav liiklemissüsteem), kõik on arusaadav ja loogiline.

On kindlaks tehtud, millisest ekraani osast inimene kodulehel hakkab näiteks kontakti või menüüd otsima ja kui palju sisuteksti võiks näha olla, millega lugejale toote või teenuse järele isu tekitada. Meie auditist leiab ettepanekuid lehe pinna parimaks ärakasutamiseks.

LINGID

Linkimine paneb külastaja huvi korral klikkima ja sisulehtedel liiklema. Aktiivne liiklemine kodulehel meeldib lisaks külastajale ka otsingumootorite robotitele. Need saavad signaali, et koduleht (ja ettevõte) teguseb, selle järele on vajadust, seal on olulist ja aktuaalset infot ning aitab kodulehel positsiooni parandada. Leiame võimalusi linkide lisamiseks, et kodulehe atraktiivsust tõsta.

INFOESITLUS

Infot peab kodulehel olema täpselt parajal määral. Hindame, kas info on arusaadav ja lihtsastileitav. Oma kogemustele tuginedes võin öelda, et seda on pigem vähe, hoolimata sellest, et spetsialistina on igal kodulehe omanikul vajaalikku infot piisavalt käes.

Google märksõnad

MÄRKSÕNAD

Märksõnade (just nende, millega otsingumootoris Sinu tegevusvaldkonnas enim päringuid tehakse) kasutus kodulehel on üks olulisemaid.  Väga heade tulemuste saavutamiseks otsingumootorites peab märksõnu eraldi analüüsima, et leida just need kõige populaarsemad.

Kui kõige olulisemad märksõnad on teada, paneme need kodulehele. Nii paraneb kodulehe leitavus märksõna sisestamisel.

Märksõnu kodulehele regulaarselt kodulehele lisades paraneb kodulehe nähtavus veelgi sihtkrupi hulgas, kes internetis otsingut teeb. Just sellel eesmärgil tegelevad oma ala tipud aktiivselt blogimisega ning lisavad kodulehe uudiste rubriiki uudiseid. Kuhu mujale annab kodulehel võimalikult palju märksõnu ja püsivat sisu lisada? Googelda ja analüüsi esilehel olevaid ettevõtteid ja oma konkurente, neil on see töö kindlasti tehtud.

Analüüsime kodulehte spetsiaalsete programmidega ja toome välja konkreetsed näitajad, milliseks need kodulehte hindavad. Auditist näed seega konkreetseid numbrilisi tulemusi, me ei tugine vaid oletustele.

Meie kodulehe standardaudit on ühekordne töö ja parandab nähtavust püsivalt. Mõned näited tõin välja SEO teenus juures.

Kui soovid abi, saada päring koos kodulehe lingiga.  Võid teha seda ka siis, kui Sinu ettevõttes on turundustöötaja. Meil on palju näiteid, kus ta  ei jõua või ei oska sellega tegeleda. Internetisturunduse maailm on arenenud väga kiirelt, see on paratamatu.

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City