Otsinguturundus ja -reklaamid


 

internetiturundus

Otsingureklaamid sihime konkreetselt kitsale sihtgrupile, kes teevad otsinguid märksõnadega googles jm. Seega on otsingumootorite reklaamikampaaniad nn. klassikalistest paremate ja kiiremate tulemustega (sh. klikkide, päringute ja reaalse müügi osas). Ja see muudab need ka soodsamaks.

Reklaame otsingumootorites saab suunata ka kokreetselt Sinu kodulehte külastanuile (retargeting). Võimalusi on veelgi.
Ja mis peamine otsingumootorite reklaamikampaaniate tulemusi saab reaalselt, numbriliselt mõõta.

ADWORDS REKLAAM – MIS SEE ON?
Kindlasti oled märganud, et Google otsingutes on esimesed vastused tihti rohelise lisanupuga, millel kirjas reklaam (või ad). Need on enne orgaanilisi (ehk tasuta) tulemusi. Adwords reklaamid ongi üles ehitatud märksõnadele, mida googeldatakse. Seega sihitakse kitsamat gruppi, kellel on juba sarnaste teenuste või toodete vastu huvi.

AdWords reklaamkampaania ülesseadmine ja reklaamsõnumi esitlemine ei maksa Sulle midagi – maksab vaid klikk. Määrata saab päevaeelarvet, seega püsivad kulud kindlalt kontrolli all.

Sihtida saab väga konkreetset sihtgruppi – piirkonna, vanuse, soo vms. tunnuse järgi.

Märksõnad saab määratleda väga konkreetselt, nii kõnetame võimalikult huvitatud kliente. Neid saab kampaania kestel täpsustada ja muuta.

Võimalik on ka hinnata missuguse märksõnaga on tulemused kõige paremad
Võimalik on sihtida reklaame ka vaid varasemalt kodulehe külastajatele (retargeting).

KUIDAS ADWORDS REKLAAMIKAMPAANIAT TEHA?
Ise Adwords kampaania tegemine pole keeruline, kuid selle võimalikult tulemuslik teostumine nõuab pidevat haldust ja analüüsi.

Kuidas see käib?
Sa pöördud (konkreetse) sooviga
Sa oled veidi mõtisklenud (või ideaalis detailideni läbi mõelnud), millist eesmärki kampaania kannab. Sa tead, keda tahad kõnetada ja kelle tähelepanu püüad. Sa tead, missugune on Su (ideaalne) klient (vanus, sugu, piirkond, töökoht, hobid, mida ta sööb-joob ja kuidas vaba aega veedab jne.), vähemalt on Sul ettekujutlus sellest. Enamasti tunneme me kõik mõnda oma klienti ju päriselt ka väga hästi.

Me planeerime koos reklaamikampaania detailid
perioodi, eelarve jm.

Meie selgitame välja märksõnad ja fraasid
mida enim googeldatakse Sinu valdkonnas ning seome need konkreetse kampaania külge.

Loome kampaania sõnumid ja paneme kampaania tööle
Võtame kampaaniat planeerides arvesse ka kodulehe sisu, need peavad omavahel haakuma ja rääkima samas keeles (mitte selle otseses mõttes).

Kodulehe sisu tasuks hoolega läbi mõelda, et kampaanias lubatu ei valmistaks kodulehele saabudes pettumust ja pakutava leiaks ka lihtsa vaevaga ning võiks huvi korral kiirelt vormistada.

Kampaania haldus – analüüsime andmeid ja huvi.
Haldame ja analüüsime regulaarselt kampaaniat, vajadusel korrigeerime ja täpsustame, nii saavutate parima tulemuse soodsamalt.

Vihje! Enne kampaaniate tegemist kontrolli üle koduleht ja lase see optimeerida – saad püsiva lahenduse ühekordse kuluga.
Kodulehe optimeerimise kohta SEO ja küsi meilt nõu.

Kui Su toode või teenus on hea, siis näitame seda! Mul on ideid, küsi nõu ja abi, kohe. See ei maksa midagi.

Helista: +372 5343 7557 Kirjuta: karin@turundus.eu Tule külla: Tartu mnt 133