Sotsiaalmeedia turundus ja -reklaamid


 

header-default

Sotsiaalmeedia maailm on väga kirju, peale Facebooki ja Youtube on sotsiaalmeedia keskkondadeks veel Twitter Instagram, LinkedIn, Orkut, Flick, kuid ka erinevad foorumid, blogid, kommentaariumid. Kogu sotsiaalmeedia ühine tunnus on kasutajate poolt loodud sisu.

Oluline on olla ettevõttena kohal ka seal, kus liiguvad inimesed, tarbijad, potentsiaalsed kliendid.

Soodne turundamine
Sotsiaalmeedia turunduse üheks suurimaks plussiks on soodsa turundamise võimalus. Paljud tegevused nõuavad kuluna vaid aega – Twitteris säutsumine, FB fännilehe pidamine, Instagrammi pildistamine ja fotode laadimine. Oluline on, et tegevused oleks eesmärgipärased ja kindlate raamidega piiritletud. Muidu võib suur osa ajakulust tuulde lennata.

Sotsiaalmeedias turundatakse sihtgrupile
Teiseks suureks sotsiaalmeediaturunduse plussiks on suhteliselt täpne sihtimine. Oskuslikult tegutsedes jõuab säuts, postitus või video inimeseni, kes antud infot just otsib, või kes valdkonnast huvitub.
Facebooki reklaamikampaania saab suunata sobivas vanuses, soo ja piirkonnas asuvale kliendile. Aluseks on oma sihtgrupi tundmine, jällegi.

Sisu loomine
Sisu, mida luuakse ja jagatakse on võtmesõna. See määrab, kelleni jõutakse ja kui palju huvilisi kaasatakse. Ise süvitsi valdkonnas olles jääb tihti uudis või väärtus, mida jagada, märkamata, enamus tundub elementaarne. Sotsiaalmeedias ei huvita aga kedagi süvaanalüüs vastupidiselt Sulle, kui oma valdkonna spetsialistile. Sisu märksõnadeks on seega lihtsus ja eesmärgipärane tegutsemine.

Haldamine
Sotsiaalmeedia kanaleid on ettevõttele suhteliselt lihtne rajada (FB, Twitteri kontod, fännilehed, Youtube kanalid jt). Nende haldamine pole ka väga keeruline, kuid eesmärgipärane ja regulaarne panustamine nõuab enam süvenemist ja teadmisi. Ja vaid viimane viib sihile.
Kui aega napib ja pole täpselt teadmist, kuidas sotsiaalmeedias ettevõttele parimal moel palju tähelepanu saada, siis küsi minult nõu. Haldan kontosid, loome kamaaniaid ja sisu, mis Sinu potentsiaalset klienti ka päriselt köidab ja tähelepanu toob.

Kui Su toode või teenus on hea, siis näitame seda! Mul on ideid, küsi nõu ja abi, kohe. See ei maksa midagi.

Helista: +372 5343 7557 Kirjuta: karin@turundus.eu Tule külla: Tartu mnt 133