Google business konto – kuluta 20 min. ja ole nähtav


 

google-my-business-Eesti

Mis see veel on?

Google Business konto on Sinu visiitkaart internetis. Kui keegi Sinust juba midagi teab ja googel`dab, leiab kiirelt ettevõtte asukohakaarti ja kõik muud kontaktid (näiteks kui tahab külla tulla, helistada või kodulehelt midagi otsida). Kuid mitte ainult.

Ka märksõnu sisestades ja infot otsides jõuab esmalt nende ettevõteteni, kellel business ehk „Minu ettevõte” konto tehtud, võrrelduna nendega kellel see puudub.

Kas seda kõike on päriselt ka vaja?

Ilmselt sa tead vastust, muidu ei oleks sa siia sattunud. Jah on. Ma ei taha rääkida enam sellest, et Google on nagu universum, kuhu kõik ära mahuvad. Pole ju veel ilmunud uudist teemal: ruum hakkab täis saama, kiirustage…

Lühidalt siis: Google Business (ehk ”Minu ettevõte”) konto meeldib Googlele endale väga ja ta sätib vastuseid reastades ettepoole ettevõtte konto omanikud. Nii jõuab rohkem huvilisi sinu kodulehele ja seda on ju väga vaja.

Oletame, et Sa oled kollektiiviga kutsutud peole. Kuna huvitavale kavale lisaks pakutakse seal ka veini ja õlut ning autode, õigemini juhtide organiseerimine läheb näpust ära ja te otsustate hoopis väikebussi rentida.

Paari kliki või ühe kõnega organiseeritav võimalus on lisaks ka igati mõistliku kuluga. Sa googel`dad väikebuss ja paremal on kolmandik ruumi ühe ettevõtte käes.

Väikebussi rent

Ei see ei ole ostetud reklaam. Kui täita ära Google business konto kõik väljad ja panustada veidi lisavõimalustele, siis võib ka Sinu ettevõte esilehel sama palju ruumi saada – tasuta!

Seega, kui Sulle on oluline, et sinu maailma ühte tähtsamat asja – Sinu ettevõtet, sinu lapsukest, sinu südameasja – märgatakse, siis see on üks pisemaid asju, mida tema heaks teha saab.

Enne kui hakkad  järjekordselt pead murdma, mida FB`sse postitada või mis trikiga täna potentsiaalsete klientide tähelepanu võiks taotleda, siis kontrolli, kas Su Google Business konto on tehtud, uuendatud ja korras nii nagu peab.

Muidugi  peab ka kogu muu ettevõtte tegevus internetis heale positsioonile toeks olema. Kuid ka see on üks neist “kogu muu ettevõtte tegevus internetis,” ajakuluga 20 min.

Ja juba sa saadki edasi minna kõigi teistega, mis sul olid plaanis enne kui sattusid meie artiklit lugema.

TurundusOU

Mõni vihje veel:

  • Alusta täitmist Google+ kontol – üleval paremalt leiad “Minu ettevõte” nupu.
  • Lisa kindlasti ka fotosid. Kui Sul on kontor või pood, kuhu saab külla tulla, alusta maja fassaadi või streetview pildist, nii leiab külastaja sind kergemini. Ja postita pilte regulaarselt juurdegi.
  • Kontole saab ja peaks ka infot postitama – regulaarselt.
  • Küsi ka klientidelt hinnanguid ehk tärne.

Mida aktiivsem on kontol tegevus, seda parem – Google eelistab otsingutes asjakohaseid, uuendatud ja sisukamaid kontosid. Kui Sul aega pole, siis võime ka sinu eest sellega tegeleda. Telli teenus siit Google bussiness konto

Ja uuri ka teisi internetis nähtavuse parandamise võimalusi. Näiteks kui Sinu kodulehega pole ammu tegeletud ja sulle tundub, et see hakkab ajale jalgu jääma, küsi kiiret analüüsi (muideks see on väga soodne ja käib kiirelt). Kirjutan sellest kodulehe audit.

Kui Sul on uus ja ilus koduleht, aga sa ei tea, miks on külastatavus väike, siis loe Kodulehe optimeerimine,  kuidas aitab optimeerimine (sa ju analüüsid pidevalt kodulehe külastatavust?).

Turundus OU

Google analytics aitab lisaks muule hinnata, kui kaua sinu kodulehel viibitakse. Kui see aeg on liiga lühike, siis võib põhjuseks olla igav ja puudulik sisu. Atraktiivsed tekstid, põnev ja sisukas koduleht paneb klikkima ja uudistama, mida Sul pakkuda on.

Aitame ka Su kodulehe tekstid ja sisu korda ja teeme selle põnevaks. Meil jagub ideid igasse valdkonda. Küsi nõu ja uudista Copywriting, mis on sisuturundus ja kuidas see Sinu heaks töötab.

Võimalusi olukorra parandamiseks on veel oi-oi kui palju. Ära maga maha, kõik tegelevad nende asjadega juba ammu. Hüppa rongile, see kihutab halastamatult.

Helista: +372 5549 021     Kirjuta: rene.pruuden@turundus.eu     Tule külla: Ülemiste City